TR EN DE

MUTFAKTAKİ VAZGEÇİLMEZİNİZ SOFRALARIN TADI FERSAN

Dış Ticaret

Fersan Fermentasyon Ürünleri San. Ve Tic. A.Ş.’nin geleneksel ürünleri tüketiciler ile buluşturan ihracat ağı, her geçen yıl genişleme ve miktarsal anlamda artış göstermektedir.

Firmanın 1978’de başlayan üretim faaliyetlerini, aynı senede başlayan ihracat operasyonu takip etmiş ve Fersan 35 yılı aşkın süredir düzenli olarak ihracat faaliyetlerini sürdürmektedir. 

1986’dan bu yana McDonald’s ile ilişkileri devam eden Fersan, Türkiye’nin en kaliteli dilimli turşularını dünyada 10’dan fazla ülkede tüketiciler ile buluşturmuştur. Türk damak tadını ve kalitesini 4 kıtada müşteriler ile buluşturan Fersan, 2012 yılından itibaren dünyanın önde gelen gıda gruplarından Develey Senf&Feinkost GmbH bünyesine dahil olmuş ve ürünlerini çok daha geniş bir tüketici kitlesine ulaştırma başarısına erişmiştir.

Kaliteli ürün üretmek misyonu çerçevesinde, ileri teknolojinin sağlamış olduğu imkanlar ve yeniliği hedefleyen ekibimiz , bugün gerçekleştirmiş olduğumuz ve gelecekte de artacağına inandığımız başarılarımızın kaynağını oluşturmaktadır.

FERSAN bugün özellikle Almanya,  ABD,  Avustralya, Azerbeycan, Belçika, Cezayir, Fransa, Gürcistan, Hollanda, İsrail, İsveç, Kıbrıs, Malta, Mısır, Özbekistan, Romanya, İngiltere, Ukrayna gibi toplam 17 ülkeye ihracatını gerçekleştirmekte ve her geçen yıl ülke sayısını artırmaktadır.  Bu ülkelerin yanında  yurtdışı McDonald's restaurantları içinde Rusya, Japonya, Israil, Mısır, Polanya, Birleşik Arap Emirlikleri, Suudi Arabistan, İtalya, Ürdün, Lübnan, Pakistan olmak üzere toplam 11 ülkeye ulaşmaktadır. Ülkelerin dilleri ve mevzuatlarına göre özel olarak hazırlanan etiketleri ile kemalpaşa'da bulunan tek fabrikasında üretim yapmakta ve  tüm ürünlerini deniz ve kara yolu ile dünyanın dört bir tarafında tüketicinin beğenisine sunmaktadır.